Inauguracja rozgrywek na hali

• autor: bohomazy2013, 2014-10-10 17:26

Po długim wyczekiwaniu rywalizacja w Gniewkowskiej Lidze Piłki Nożnej wraca na hale widowiskową przy ul. Toruńskiej. Nadarza się niebywała okazja na podreperowanie nadszarpniętego przez wyczyny na orliku wizerunku Boho.

Do tegorocznych rozgrywek zgłosiło się aż 14 drużyn z czego trzy wystąpią w nich po raz pierwszy.

W pierwszym spotkaniu zmierzą się debiutujący w rozgrywkach zespół Feniksa z Mixem Wielowieś. Zawodnicy z Wielowsi w rozgrywkach na orliku w kilku meczach zaprezentowali się naprawdę niezłą piłkę. Forma Feniksa jest natomiast jedną wielką niewiadomą.

Kolejnym spotkaniem będzie rywalizacja Pauzy i Auto Sprintu. Obydwie drużyny są bardzo dobrze znane gniewkowskiej publiczności.  I jedni i drudzy dysponują wyrównanym potencjałem piłkarskim i naprawdę ciężko jest tu wskazać faworyta.

Trzeci mecz pomiędzy Tajfunem a Bohomazami oznacza jedno...jeden z faworytów już w pierwszej kolejce zmagań zgubi punkty.   ;) A tak serio to Boho staje przed bardzo trudnym zadaniem. Zawsze mocny Tajfun, podrażniony niektórymi zapisami w regulaminie jest jednym z faworytów do wygrania całej ligi, Boho natomiast mierzy nieśmiało w środek tabeli.

Dla tego kto pamięta zeszłoroczną postawę Lipia w rozgrywkach halowych spotkanie które rozpocznie się o godz.18:00 będzie szlagierem kolejki. Otóż naprzeciwko nich staną Zieloni pod przewodnictwem Andrzeja Lipińskiego, bardzo wymagający przeciwnik. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że do Błękitnych wraca młodszy pan Sądowski, który reprezentował Aslas w lidze na orliku.

W podobnej sytuacji są niektórzy zawodnicy Tytanów, którzy zasilili na orliku drużynę Dżordzy. Te swoistego rodzaju derby rozpoczną się o godz. 18:40.

RKS HuwDu w swoim pierwszym meczu zmierzy się z debiutantem drużyną Łuba Team. Mimo iż nie potrafimy określić jakim potencjałem dysponuje beniaminek z całych sił całe Boho kibicować będzie RKS'owi, który z łatwością wygra swój pierwszy mecz w nowym sezonie.

Pierwszą kolejkę zmagań zamykać będzie mecz Sof-Polu z obrońcą tytułu Bks'em.