Boiskowa przemoc i dobra forma Boho na koniec słabego sezonu

• autor: Mix1987, 2015-03-16 20:18

Zostałem zobowiązany do skomentowania niepokojących wydarzeń, które budzą spore emocje w środowisku halowych graczy. Chodzi o akty agresji, które nie mają nic wspólnego z walką na boisku, a stanowią wyraz jakiś frustracji oraz wylewania chorych i toksycznych emocji, przez niezrównoważone psychicznie jednostki. Takim zachowaniom mówimy stanowcze nie!!!

Wszyscy oczywiście rozumiemy ostrą grę, bo bez agresji sport nie ma sensu. Nie można jednak pozwolić na zachowania, które są chamskie i nie mają nic wspólnego z boiskową walką. Już wcześniej zdarzały się na parkiecie starcia i brak panowania nad emocjami, szczególnie przy trybunach i kaloryferach. Nie wspominam już o zupełnie chamskich zachowaniach pozaboiskowych, jak np. grzebanie ludziom w rzeczach w szatni, czy wyrzucaniu ich pod prysznic.

Teraz jednak, zwłaszcza boiskowe ekscesy osiągnęły skalę, która wymaga interwencji. Nie wiem, może należałoby, jak w normalnym futbolu wprowadzić system zawieszeń. Jakby za rękoczyny groził mecz, czy trzy przymusowej, karnej  pauzy, może utemperowałoby to zapędy co poniektórych. Przychodzimy grać dla własnej satysfakcji i jakiejś tam sportowej rywalizacji, a nie na ustawki.

Na marginesie warto moim zdaniem podkreślić przyzwoitą postawę Boho w drugiej rundzie ligi. Rozegraliśmy kilka dobrych meczów, w których wynik nie odzwierciedlał wyrównanej walki, a niekiedy nawet naszej przewagi. W ostatnim czasie udawało się nawet inkasować jakieś punkty. Ostatni weekend przyniósł nam nawet aż 4 w dwóch meczach, a przy sprzyjających wiatrach mogliśmy przecież zainkasować komplet! Gramy piłką, tworzymy sytuacje, które zresztą marnujemy na potęgę, postęp jest widoczny! Trzeba trenować i czekać cierpliwie na turniej.